Rekonstrukce Minipivovaru v Čížové u Písku byla dokončena

Zpět na výpis aktualit

1.8.2019

Pivovar Čížová je po pěti stoletích zpět. Jak jsme Vás již v průběhu minulého roku informovali, prováděli jsme rekonstrukci prostor pro Minipivovar v Čížové u Písku, který se nachází v přízemí místního zámku. Rekonstrukce, osazení technologie a konečně zkušební provoz pivovaru trvaly téměř celý rok. Zajímavostí celého záměru je především to, že v 16. století v zámku v těchto prostorech již pivovar byl.

Při převzetí staveniště byly prostory prázdné a poškozené po různých provozech dílen, skladů či garáží. Proběhlo kompletní vyčištění, statické zajištění, samotná rekonstrukce a opravy stavebních konstrukcí. Na konci roku 2018 bylo vše připraveno pro dokončení montáže technologií provozu. Následovalo testování jednotlivých strojů a zařízení, připojování jejich ovládání a oživení celého systému. V květnu tohoto roku došlo k zahájení zkušebního provozu pivovaru.

V červenci proběhlo požehnání Varny a také slavnostní představení pivovaru veřejnosti, které se konalo 27.07 2019. My jsme ještě těsně před spuštěním prohlídek nakoukli  s fotoaparátem dovnitř a níže můžete do pivovaru nahlédnout s námi.